Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 14:08
Новини | Міжнародні

Речник Меркель: підстав вести переговори про нову угоду з Грецією немає


Анґела Меркель

Німеччина відкинула пропозицію Греції укласти з нею нову угоду щодо заборгованості. Речник канцлера Німеччини Анґели Меркель Штеффен Зайберт 6 липня заявив, що «підстав починати переговори щодо нової програми допомоги немає».

За його словами, від Греції залежить, чи хоче вона залишатися в зоні євро. Зайберт додав, що Берлін чекає, які пропозиції зроблять Афіни.

Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум заявив, що результати референдуму в Греції, на якому більшість виборців відкинули вимоги міжнародних кредиторів, не наблизили Європу до рішення щодо фінансової ситуації в Греції.

Зі свого боку, прем’єр Італії Маттео Ренці на Facebook заявив, що Європі потрібно проводити «переговори не лише про жорстку економію, а й про ріст й інфраструктуру». Іспанія заявила, що відкрита до переговорів щодо нової угоди з Грецією.

Єврокомісар з питань зони євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс заявив, що «місце Греції є і залишається в Європі».

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд мають зустрітися в Парижі перед скликаним на 8 липня самітом зони євро, який розгляне вплив референдуму в Греції.

За даними опрацювання всіх бюлетенів на референдумі в Греції 5 липня, 61,31% греків висловилися проти умов кредиторів для виходу країни з боргової кризи, тоді як 38,69% виборців сказали угоді «так».

Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс оголосив про свою відставку невдовзі після проведення референдуму. Варуфакіс заявив, що його відставка «може допомогти досягти домовленостей».

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG