Доступність посилання

ТОП новини

Кваліфікаційна комісія відсторонила від посади суддю Антона Чернушенка


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила від посади судді колишнього голову Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка.

За повідомленням прес-служби комісії, на підставі клопотань генерального прокурора було ухвалено рішення усунути від займаної посади 3 суддів.

Зокрема у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності відсторонені від посади строком на 2 місяці суддя Південного міського суду Одеської області Земфіра Асанова, суддя Суворовського районного суду Одеси Андрій Лупенко та суддя Чернушенко.

Генпрокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду.

19 червня в Апеляційному суді провели обшук, тоді вилучили гроші, сервери і комп’ютерне обладнання, на якому є база автоматизованої системи документообігу суду, а також встановили систематичні факти незаконного втручання в автоматизовані системи суду з боку службових осіб Апеляційного суду, у тому числі суддів.

24 червня ГПУ повідомила про підозру тодішньому голові Апеляційного суду Антону Чернушенку у вчиненні незаконного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду та постановленні свідомо неправосудних судових рішень. Чернушенко звинувачення заперечує.

25 червня ГПУ і СБУ провели обшук в одному з будинків Чернушенка, виявивши там зброю і патрони, постанови суду з грифом «таємно», документи на використання значних сум коштів на будівництво, талони на пальне та державні номерні знаки. 30 червня Рада надала згоду на затримання та арешт (взяття під варту) Антона Чернушенка.

XS
SM
MD
LG