Доступність посилання

ТОП новини

«Россільгоспнагляд» планує знищити 73 тонни персиків і нектаринів


Ілюстративне фото

У Роcії «Россільгоспнагляд» планує знищити 73 тонни персиків і нектаринів.

За повідомленням прес-служби відомства, на автодорозі «Москва-Мінськ» були затримані три фури з персиками і нектаринами, загальною вагою 73 тонни, які прибули у супроводі турецьких фітосанітарних сертифікатів.

У «Россільгоспнагляді» зазначають, що підозру викликав «своєрідний» для турецької продукції маршрут прямування до Росії – нібито транзитом через Грецію, Молдову і Білорусь.

«У ході перевірки автентичності фітосанітарних сертифікатів країни походження продукції встановлено, що національна служба карантину та захисту рослин Туреччини сертифікати, які супроводжують вантаж, не видавала», – йдеться у повдіомленні.

Відповідно до указу президента Російської Федерації № 391, зауважують у «Россільгоспнагляді», продукція, яка прибула з Євросоюзу за підробленими сертифікатами, підлягає знищенню.

Сьогодні, 6 серпня, набирає чинності указ президента Росії Володимира Путіна про знищення продуктів, що підпадають під санкції. Активісти просять Путіна скасувати указ щодо знищення продуктів з країн Євросоюзу, а Держдуму Росії – ухвалити закон про безкоштовну передачу санкційних продуктів і товарів народного споживання нужденним категоріям громадян у країні.

За даними Россільгоспнагляду, першу партію такої продукції – свинини, імовірно з ЄС, знищили в Самарі.

XS
SM
MD
LG