Колишній український депутат Ігор Марков залишається у в’язниці італійського міста Санремо. Таке рішення ухвалив сьогодні апеляційний суд Генуї, провівши перше формальне засідання у справі Маркова.
12 серпня його затримала місцева поліція у готелі в Санремо відповідно до запиту українського бюро Інтерполу.
Протягом наступних п’яти днів адвокат арештованого має подати клопотання про зміну запобіжного заходу, і потім буде призначене наступне засідання суду, повідомив Радіо Свобода генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш.
Водночас італійська сторона очікує з Києва документи щодо обвинувачення Ігоря Маркова та підстави для його екстрадиції в Україну. Лише на основі конкретної доказової бази суд зможе розглядати питання про повернення затриманогоукраїнській владі. На цьому наголосив у розмові з Радіо Свобода заступник генпрокурора Генуї Енріко Рінальдо Дзукка.
Він повідомив, що затриманий Марков пред’явив поліції три паспорти: український, російський і український дипломатичний паспорт, котрий, з’ясували пізніше, був анульований минулого року. Та для процедури екстрадиції питання громадянства не є ключовим, запевнив Дзукка.
«Ми можемо екстрадувати будь-якого громадянина до держави, яка того вимагає, якщо злочин був скоєний в країні, яка просить про видачу затриманої особи», − пояснив заступник генпрокурора Генуї.
За його словами, Ігор Марков відмовився від добровільної екстрадиції і наполягає на тому, що його переслідують за політичними мотивами.
В Україні екс-депутату Маркову інкримінують хуліганські дії в Одесі 2007 року, коли біля обласної держадміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам’ятника російській імператриці Катерині II. Маркова підозрювали в організації побиття учасників акції, а також безпосередньо в побитті громадян, повідомляли в МВС.
Крім того, у 2013 році Вищий адміністративний суд позбавив Ігоря Маркова мандата, погодившись із аргументами позивачів, що результати виборів в одномандатному окрузі № 133 в Одесі, де той був обраний, неможливо встановити.
Сам Марков стверджував тоді, що це політична помста владної на той час Партії регіонів за те, що він далі стоїть на проросійській позиції, яка розбігалася з тодішнім офіційним курсом влади України на євроінтеграцію.
У лютому 2014 року в Одесі Приморський районний суд звільнив Маркова з-під варти.
Нещодавно в Москві Ігор Марков разом із колишнім українським прем’єром Миколою Азаровим оголошував про створення «комітету порятунку України».