Доступність посилання

ТОП новини

В угрупованні «ДНР» Пушилін остаточно обійняв місце Пургіна


Денис Пушилін
Денис Пушилін

В угрупованні «ДНР» завершилася зміна керівника так званої «народної ради». Замість усунутого на початку вересня Андрія Пургіна на чолі так званого «парламенту» став Денис Пушилін, повідомляє просепаратистське «Донецкое агентство новостей».

За це проголосували 76 «депутатів».

Пізно ввечері у п’ятницю, 4 вересня, Андрія Пургіна скинули з «посади» так званого «голови народної ради» цього угруповання і тимчасово поклали ці обов’язки на його заступника і суперника в боротьбі за владу в угрупованні Дениса Пушиліна.

Це сталося в той час, коли самого Пургіна не було в Донецьку – він повертався з Москви, але його перепинили на в’їзді на окуповану частину Донбасу «прикордонники» його ж угруповання; він прорвався, але пізніше того ж дня його таки затримали.

8 вересня Пургін заявив, що вже вийшов на волю з чотириденного ув’язнення в сепаратистській тюрмі. Як повідомив він агентству «Ройтерз», він так і не розуміє причин свого арешту і того, «чого хотіли» його супротивники.

Пургіна вважали прихильником твердої й безкомпромісної сепаратистсько-проросійської лінії, в той час як Пушиліна називають значно поступливішим. Деякі оглядачі припускають, що ця зміна ініційована з Москви і має на меті напередодні сесії Генеральної асамблеї ООН, яка почнеться через тиждень, 15 вересня і в якій має взяти участь і президент Росії Володимир Путін, домогтися, щоб сепаратисти зробили більше на виконання мінських домовленостей.

Інші оглядачі вважають, що Пушилін є фактичним представником у Донецьку російського центру впливу, що створився навколо помічника президента Росії Владислава Суркова, а Пургін – представником іншого центру впливу в Москві, що діє навколо першого заступника керівника адміністрації президента Росії В’ячеслава Володіна і є суперником першого.

XS
SM
MD
LG