Доступність посилання

ТОП новини

Мін’юст: заява Росії щодо Савченко свідчить, що вирок уже готовий


Надія Савченко
Надія Савченко

Заяви Міністерства юстиції Росії щодо можливого повернення в Україну української громадянки, народного депутата Надії Савченко після винесення вироку російським судом свідчить про вже заготовлене рішення суду, заявляє глава Міністерства юстиції України Павло Петренко.

«Мін’юст Росії ще раз підтвердив, що в Росії судова система і суди є кишеньковими. Така заява ще до того, як винесено вирок стосовно Надії російським судом, свідчить лише про одне: що цей вирок вже заготовлено, і він точно є обвинувальним», – сказав Петренко.

Міністерство юстиції Росії раніше повідомило, що повернення Надії Савченко в Україну може обговорюватися за умови визнання Києвом рішення російського суду.

Адвокат Савченко Марк Фейгін назвав заяву Міністерства юстиції Росії свідченням доведення захистом невинуватості підсудної. Водночас, за його словами, визнання Україною вироку російського суду може закрити можливості для оскарження рішення стосовно Савченко в Європейському суді з прав людини.

На запитання, що робити Україні, адвокат пропонує погоджуватися, а потім звільнити Савченко від відбування покарання.

У російському Донецьку триває судовий процес над громадянкою України, депутатом Верховної Ради Надією Савченко. Сьогодні суд продовжує допитувати потерпілих у справі. Українку, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які торік улітку без дозволу української влади перебували під Луганськом.

Російські прокурори оголосили обвинувальний висновок українці, за яким їй загрожує до 25 років ув’язнення.

Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.

На цю ж тему:

XS
SM
MD
LG