Доступність посилання

ТОП новини

У Росії згадують жертв політичних репресій


У Росії сьогодні згадують жертв політичних репресій. Жалобні заходи проходять в десятках міст країни.

У Москві на Бутовському полігоні НКВС, де в роки Великого терору розстріляли понад 20 тисяч людей, проходить акція «Голос пам’яті».

Присутні зачитують списки загиблих з Книги пам’яті. Напередодні в Москві біля Соловецького каменя на Луб’янській площі вже вдев’яте відбулася організована правозахисним товариством «Меморіал» акція «Повернення імен». Цілий день, змінюючи один одного, люди зачитували імена розстріляних у роки сталінських репресій.

Розстрільні списки сьогодні читають у Санкт-Петербурзі, Тулі, Воронежі, Твері, Рязані, Єкатеринбурзі, Архангельську, Пскові, Томську. Історики заявляють е, що число безпосередніх жертв сталінських репресій кінця 1920-х – початку 1950-х років обчислюється мільйонами.

У серпні 2015 року уряд Росії затвердив Концепцію державної політики щодо увічнення пам'яті жертв політичних репресій. У документі за підписом прем'єр-міністра Дмитра Медведєва говориться про неприпустимість спроб «виправдати репресії особливостями часу або взагалі заперечувати їх як факт історії».

Водночас, тільки в 2015 році за погодженням із чиновниками в Росії було встановлено шість нових пам’ятників Сталіну. А згідно з опитуванням, проведеним у березні цього року «Левада-центром», майже половина росіян (45 відсотків) вважають, що жертви, яких зазнав радянський народ у сталінську епоху, були виправдані «великими цілями і досягнутими результатами».

XS
SM
MD
LG