Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко: координація дій з Росією в Сирії не означає пом’якшення позицій по Мінських угодах


Петро Порошенко (©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко заявляє, що наміри Заходу координувати з Росією дій в Сирії не означають пом’якшення позицій по Мінських угодах. Як повідомляє прес-служба глави держави, під час візиту в Італію Порошенко заявив, що отримав «чіткий сигнал» про це від «багатьох лідерів зустрічі «Групи 20» в Анталії.

«Росія має виконати Мінськ повністю. Інакше – санкції будуть продовжені або будуть застосовані нові санкції, якщо ситуація погіршиться», – заявив президент.

Він також наголосив, що світ має об’єднатися у боротьбі з тероризмом.

«Міцна й ефективна єдність може нас захистити від тероризму. Слабка єдність означатиме, що тероризм переможе», – сказав Порошенко, додавши, що після терористичних атак Європа має стати сильнішою.

«Мій основний меседж сьогодні: єднаймося. Сподіваюся на глобальну солідарність із Україною. Будьмо єдиними в нашій глобальній боротьбі з тероризмом», – додав глава держави.

За його словами, українські громадяни «борються з терористами і протистоять агресору – Росії».

«Українці платять величезну ціну за цю агресію та терористичні атаки», – сказав президент, нагадавши, що тисячі цивільних і військових громадян України загинули через війну.

19 листопада в Міноборони Росії заявили, що російські і французькі військові провели телефонні переговори для обговорення спільних зусиль із боротьби з угрупованням «Ісламська держава» в Сирії.

Франція, яка бере участь в операціях проти ісламістів у складі коаліції під керівництвом США, посилила авіаудари в Сирії після нападів у Парижі 13 листопада і закликала до створення широкої коаліції для боротьби з «Ісламською державою».

Росія почала власну кампанію бомбардувань у Сирії 30 вересня. У жовтні над Єгиптом був підірваний російський пасажирський літак, у якому загинули всі 224 людини на його борту, а єгипетський підрозділ угруповання «Ісламська держава» взяв на себе відповідальність за теракт, назвавши його відповіддю на втручання Росії в Сирії.

XS
SM
MD
LG