Доступність посилання

ТОП новини

Україна ще не подала пропозицій про реструктуризацію боргу – Мінфін Росії


Сергій Сторчак, архівне фото
Сергій Сторчак, архівне фото

Україна ще не зверталася до Росії з пропозиціями щодо реструктуризації її боргу на суму у 3 мільярди доларів, заявив заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак.

Як сказав він журналістам, із Україною «робота йде», але «просувань немає».

При цьому, додав російський урядовець, ця робота відбувається за посередництва Міжнародного валютного фонду, бо він сам не має контактів із кабінетом міністра фінансів України Наталії Яресько.

За його словами, з боку Росії залишається єдина пропозиція, з якою виступав раніше її президент Володимир Путін, – відкласти виплату цього боргу на наступні три роки по одному мільярду, але без списання його частини.

У понеділок, 30 листопада, заступник міністра фінансів України Артем Шевальов, зі свого боку, повідомляв, що його міністерство досі ще не отримало від Росії ніякої офіційної пропозиції щодо реструктуризації єврооблігацій на 3 мільярди доларів, термін погашення яких настає наприкінці грудня.

16 листопада президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва готова дозволити Києву не виплачувати цей борг у 3 мільярди доларів цього року, а виплачувати його по 1 мільярду доларів у 2016–2018 роках.

Згодом у Росії заявили, що чекають на офіційну відповідь на пропозицію про реструктуризацію боргу від України та інших сторін, яким запропоновано стати гарантами

Упродовж осені Україна узгодила реструктуризацію своїх зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії.

Москва вимагає повного повернення 3 мільярдів доларів, наданих Києву у грудні 2013 року за результатами домовленостей тодішнього президента України Віктора Януковича з його російським колегою Володимиром Путіним. Граничний термін виплати цього боргу – 21 грудня.

Росія вважає, що цей борг є суверенним боргом української держави. Україна наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

XS
SM
MD
LG