Доступність посилання

ТОП новини

Ви не знайдете у світі демократію, де корупція так процвітає – Байден про Україну


Віце-президент США Джозеф Байден у Раді, 8 грудня 2015 року
Віце-президент США Джозеф Байден у Раді, 8 грудня 2015 року

Віце-президент США Джозеф Байден попередив українську владу, що світ дуже пильно спостерігає за її діями, і очікує успішного проведення реформ, подолання корупції і перемоги у боротьбі з російською агресією. Про це він сказав, виступаючи у парламенті у Києві у вівторок.

Крім того, віце-президент вважає, що в світі немає жодної іншої демократичної країни, де корупція процвітає так, як в Україні.

«Я ніколи не розказую людям з інших країн, що вони повинні робити, але ви не можете знайти жодної демократії у світі, де ракова пухлина корупції так процвітає. Корупція відбирає ресурси від народу. Вона не допускає розвитку економіки. Ми знаємо про це, ви знаєте про це, українці знають про це. Коли Росія намагається підірвати стабільність і суверенітет України, використовуючи інструменти корупції, дуже важливо для України не дати цього робити», – сказав він.

«Цілий світ спостерігає за вами. Вони (країни – ред.) сподіваються на ваш успіх в боротьбі з раковою пухлиною – корупцією і проти безжалісної агресії Росії. Обидві ці битви, які ви ведете, підтримуються американським народом, включаючи майже мільйон гордих американців українського походження… Так багато залежить від того, чи досягнете ви успіху чи ні», – наголосив американський високопосадовець.

Але для того, щоб побороти корупцію, Байден наголосив і на необхідності провести судову реформу. Він додав, що і олігархи, і не олігархи мають сплачувати податки, діяти за одними правилами, не вдаватися до тиску на суддів.

Байден повторив, що США й надалі будуть збільшувати свою фінансову допомогу Україні для здійснення необхідних реформ і наприкінці процитував Тараса Шевченка.

«Може колись незлим тихим словом ви про мене згадаєте», – закінчив він.

Віце-президент США Джозефом Байден прибув до Києва з робочим візитом 6 грудня. Вчора він зустрівся з президентом України Петром Порошенком та прем’єром Арсенієм Яценюком.

Востаннє з американських високопосадовців у Раді виступав Джордж Буш у 1991 році.

На цю ж тему:

XS
SM
MD
LG