Доступність посилання

ТОП новини

Amnesty International закликає Порошенка докласти зусиль до ратифікації Римського статуту


Amnesty International в Україні закликає президента України Петра Порошенка «виявити політичну волю та вжити всіх необхідних заходів для якомога швидшої ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС)». Про це йдеться у відкритому листі організації до президента України.

«Звертаємо вашу увагу, що тільки ратифікувавши Римський статут, Україна зможе отримати всі переваги від участі в МКС: брати участь в обранні суддів, прокурорів, формувати політику, приймати бюджет, приймати рішення щодо управління цією установою. Також, якщо Україна не встигне стати учасницею МКС до 1 січня 2017 року, то вона не зможе взяти участь в голосуванні за поширення компетенції цього суду на злочини агресії», – мовиться у листі організації.

У листі також сказано, що відтермінування ратифікації статуту означає, що Україна, як мінімум, по-перше, не виконує взяті на себе міжнародні зобов’язання, а по-друге, фактично позбавляє себе тих прав, які отримують країни-члени Міжнародного кримінального суду.

Також організація закликає громадян писати повідомлення президенту та голові Верховної Ради у Twitter та Facebook із вимогою ратифікувати статут. Твітер-шторм стартує 20 січня.

Amnesty International в Україні вже не вперше закликає Верховну Раду ратифікувати Римський статут.

У 2000 році Україна підписала Римський статут – міжнародний договір про Міжнародний кримінальний суд, проте досі не ратифікувала його.

МКС розглянув чи продовжує розглядати справи понад трьох десятків людей, звинувачених у злочинах проти людяності та геноциді. Максимальне покарання для визнаних винними – тридцять років, в окремих особливих випадках довічне ув’язнення.

25 лютого 2014 року Верховна Рада звернулася до Міжнародного кримінального суду з метою притягнення до кримінальної відповідальності у цьому Суді вищих посадових осіб України щодо передбачених статтею 7 Римського статуту МКС злочинів проти людяності під час мирних акцій протестів громадян на Майдані.

XS
SM
MD
LG