Доступність посилання

ТОП новини

Син Джемілєва попросив зустрічі з українським консулом – адвокат


Хайсер Джемілєв, архівне фото

Син лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсер, засуджений у Росії, просить зустрічі з українським консулом, повідомив у понеділок його адвокат Микола Полозов проектові Радіо Свобода Крим.Реалії.

За його словами, Хайсера Джемілєва, який зараз відбуває покарання в російській Астрахані, не відвідував український консул, хоча Хайсер має на це право.

«Я розмовляв з українським консулом у Ростові Віталієм Москаленком щодо можливості відвідування Хайсера, оскільки до відання генерального консульства України в Ростові-на-Дону належить і Астраханська область. І він висловив готовність відвідати Хайсера в колонії. Сьогодні я передав ці новини Хайсеру, і він має намір зустрітися з консулом України, оскільки це реалізація його конституційних прав», – сказав адвокат.

Полозов додав, що зараз Хайсер Джемілєв перебуває в приміщенні камерного типу, в одиночній камері, ніяких скарг він не висловлює.

У російській Астрахані 25 лютого відбудеться суд за заявою на умовно-дострокове звільнення (УДЗ) щодо Хайсера Джемілєва.

Хайсер Джемілєв відбуває покарання в астраханській колонії № 10, бо Росія відмовилася видати його Україні за повторним екстрадиційним запитом.

Верховний суд Росії скоротив на півтора року термін ув’язнення у 5 років, визначений Краснодарським крайовим судом у Росії для Хайсера Джемілєва. При цьому Дніпровський суд Києва у квітні 2015 року визначив йому покарання у вигляді 3 років і 8 місяців позбавлення волі.

Хайсера Джемілєва звинувачували в тому, що у травні 2013 року він у дворі свого будинку в Бахчисараї вбив знайомого сім’ї Февзі Едемова з рушниці свого батька. Після окупації Криму російські слідчі органи вирішили розслідувати його справу заново. Хайсера вивезли з сімферопольського СІЗО до Росії, в Краснодарський край.

10 липня 2015 року Європейський суд з прав людини постановив звільнити Хайсера Джемілєва з СІЗО. Однак Росія не відреагувала на це рішення.

XS
SM
MD
LG