Доступність посилання

ТОП новини

У «Нафтогазі» пообіцяли найдешевший транзит газу в Європі з 2020-го


Директор із розвитку бізнесу компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що з 2020 року транспортні тарифи на транзит газу через територію України знизяться вдев’ятеро, і транзит газу через Україну стане найдешевшим у Європі.

Як написав він у фейсбуці, він виступив на одній із основних виставок для європейської енергетичної індустрії – E-world energy & water у німецькому місті Ессені – і там «показав на цифрах, що вартість транспортування газу з Росії в Німеччину через «Північний потік – 2» буде значно вищою, ніж через територію України, Словаччини й Австрії».

У виступах на виставці, серед іншого, обговорювали й цей російський трубопровідний проект, що має на меті розширити потужності вже наявного «Північного потоку – 1», постачаючи газ із північних російських родовищ підводним трубопроводом із Росії до Німеччини дном Балтійського моря, повідомив Вітренко.

«Довелося розвінчувати чергові міфи про переваги цього газогону в обхід України. Наприклад, міфи про те, що цей проект економічно обґрунтований і що він дозволить «Газпромові» не платити підвищені тарифи на транзит газу через територію України», – написав Вітренко.

За його словами, нині вартість транзиту газу через Україну для російського газового монополіста підвищується тільки на період до кінця 2019 року, тобто на час чинності нинішнього газового контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом», на що українська сторона має право за цим контрактом.

Від 2020 року, пояснив один із чільних керівників «Нафтогазу», тарифи різко знизяться через те, що українська газотранспортна система буде значною мірою амортизована, і стануть дуже низькими амортизаційні відрахування, а також нарахування на регуляторну базу активів.

Раніше у вівторок прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, звітуючи у Верховній Раді про роботу уряду, заявив, серед іншого, що Україна розраховує на блокування Євросоюзом газопроводу «Північний потік – 2» як такого, що посилює монополізацію європейського ринку і завдає значної шкоди Україні, Словаччині та Польщі, і має намір залучити інвесторів в українську газотранспортну систему, що, за словами голови уряду, є найбільш ефективною та надійною для транспортування російського газу до ЄС.

«Публічно звернувся до наших європейських партнерів, щоб проект «Північний потік – 2» було заблоковано. Російська мета така – здати на брухт українську ГТС, …позбавити Україну, Словаччину та Польщу мільярдних прибутків (від транзиту газу – ред.) і створити ще одну монополію», – заявив він.

У липні 2015 року російська компанія «Газпром», а також компанії E.On, Shell і OMV, домовилися про розширення потужностей газопроводу «Північний потік» шляхом добудови третьої та четвертої гілок цього газогону. Цей проект назвали «Північний потік – 2». В Україні цей проект вважають суто політичним – щоб оминути українську територію – і при цьому економічно не обґрунтованим. У Європейському союзі теж мають застереження до цього проекту.

XS
SM
MD
LG