Доступність посилання

ТОП новини

СБУ: помічник Путіна нещодавно побував на контрольованій бойовиками території Донбасу


Владислав Сурков

Українська сторона має інформацію про візит помічника президента Росії Владислава Суркова до підконтрольних проросійським бойовикам Донецька і території Луганської області, заявляють у Службі безпеки України.

«16 лютого у місті Донецьку перебував помічник президента Росії Владислав Сурков. Російська сторона дуже ретельно приховувала підготовку до цього візиту, – повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

За його словами, 19-20 січня Сурков перебував на контрольованій бойовиками частині Луганської області.

Як повідомив Ткачук, метою цих візитів було заслуховування звіту лідерів угруповань «ДНР», «ЛНР». За підсумками поїздки, за даними української розвідки, керівництво Росії ухвалило низку кадрових рішень щодо керівництва угруповань «ДНР» і «ЛНР».

«Такі виїзди особи, наближеної до президента Росії, ще раз доводять, наскільки щільно Кремль контролює все те, що відбувається на окупованій території Донбасу. Це ще раз доводить, що все керівництво маріонеткових «республік» перебуває під пильним контролем російських політичних кіл», – наголосив керівник апарату СБУ.

15 січня Сурков зустрічався з помічником держсекретаря США Вікторією Нуланд для обговорення ситуації в Україні, зокрема «необхідності повного виконання Мінських домовленостей», які були укладені у лютому 2015 року задля вирішення конфлікту на українському Донбасі.

Зустріч відбувалася за зачиненими дверима в Росії, оскільки Сурков потрапив під санкції Заходу, запроваджені через роль Москви у дестабілізації ситуації в Україні.

XS
SM
MD
LG