Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 01:26
Новини | Події

Депутати скасували своє прохання про відтермінування призначення гендиректора аеропорту «Бориспіль»


Члени парламентського комітету з питань протидії і запобігання корупції проголосували більшістю голосів за скасування відтермінування призначення гендиректора аеропорту «Бориспіль» Юрія Солончука, прохання про яке вони надсилали прем’єр-міністру напередодні.

«Це компетенція і відповідальність уряду, міністерства інфраструктури і членів комісії конкурсу. Ми не маємо повноважень, щоб ухвалювати рішення кому керувати аеропортом. Хоча всі знають ситуацію, що йде боротьба за контроль з боку двох олігархічних груп. Втім, будь-яке інше наше рішення, окрім як взяття до уваги інформацію про прозорість чи непрозорість конкурсу, буде заграванням з якоюсь із сторін конфлікту», – сказав голова комітету Єгор Соболєв.

Загалом на конкурс на посаду гендиректора аеропорту «Бориспіль» подали заявки 17 кандидатів. За підсумками розгляду пакету документів комісія визначила, що кваліфікаційним вимогам відповідають 11 кандидатів. З них міністерство інфраструктури відібрало чотирьох. З них перемогу отримав Юрій Солончук, який керував «Борисполем» у 2006-2007 роках. Разом з тим, Кабінет міністрів досі не підписав постанови про призначення Солончука на посаду, хоч профільне міністерство направило її ще 11 грудня 2015 року.

Чинний директор «Борисполя» Євген Дихне також брав участь в конкурсі, але в шорт-лист не потрапив. Після чого він подав позов в Окружний адміністративний суд Києва з вимогою призупинити конкурс, оскільки незрозумілими були умови відбору кандидатів. Проте суд відмовив Дихне у забезпеченні позову в частині призупинення кадрового конкурсу.

Основними зауваженнями до проведення відбору стало оголошення конкурсу через більш, ніж рік після появи вакантної посади, а не через три місяці, як передбачено законодавством. Також були претензії щодо кулуарності обрання переможця, адже на засідання конкурсної комісії нібито не допустили ні депутатів, ні журналістів.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG