Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 01:56

В офісі омбудсмена підтримали звернення правозахисників щодо звільнення Коцаби


Руслан Коцаба

В офісі Уповноваженого Верховної Ради з правах людини Валерії Лутковської підтримали звернення правозахисників щодо звільнення журналіста Руслана Коцаби, який вже понад рік перебуває під вартою за підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.

Як заявляє прес-служба омбудсмена на офіційній сторінці в Facebook, переслідування журналістів і громадських активістів за їхню діяльність є неприйнятним і може становити порушення прав і свобод людини, зокрема тих, що гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

За словами Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської, подібні ситуації неодноразово були предметом розгляду в Європейському суді з прав людини.

Напередодні правозахисна організація «Центр громадянських свобод» звернулася до влади України із вимогою негайно звільнити журналіста Руслана Коцабу. У своєму зверненні правозахисники заявили, що, попри всю неоднозначність і провокативність відеозвернень Коцаби, його дії не мають складу злочинів, у яких його звинувачують, а сторона обвинувачення не представила до сьогодні жодного вагомого доказу по цій справі.

Руслана Коцабу заарештували у лютому минулого року, відтоді він перебуває під вартою. Йому інкримінують державну зраду, умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. Раніше він неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні чергової хвилі мобілізації та закликав її бойкотувати.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обвинувачення Коцаби недостатньо обґрунтованими, а правозахисна організація Amnesty International назвала івано-франківського журналіста в’язнем сумління й закликала його звільнити.

XS
SM
MD
LG