Доступність посилання

27 Травень 2017, Київ 21:01
Новини | Міжнародні

Бої у Нагірному Карабасі: Азербайджан заявляє про загибель 12 своїх солдатів, Вірменія про втрати не повідомляє


Нагірний Карабах: фіалковий – первісна територія автономної області; жовтий – фактично захоплена вірменами територія

В результаті запеклих боїв в спірному регіоні Нагірному Карабасі є повідомлення про втрати. Так, у Міністерстві оборони Нагірного Карабаху, сепаратистського регіону Азербайджану, заявили про загибель 12-річного хлопчика та поранення ще двох неповнолітніх.

МЗС Азербайджану повідомило про загибель одного цивільного, а Міністерство оборони країни – про загибель 12 своїх солдатів у боях з вірменськими силами. Військові також зазначили, що був збитий один азербайджанський вертоліт і один танк був знищений в результаті вибуху міни.

Міністерство оборони Азербайджану заявило, що «армія звільнила стратегічні висоти і населені пункти» в регіоні.

«Шість вірменських танків були знищені і понад 100 вірменських військовослужбовців убиті та поранені», – йдеться в заяві.

Водночас в уряді Вірменії спростували кількість жертв, про яку заявила влада Азербайджану, при цьому відмовившись повідомляти інформацію про втрати.

Раніше Міністерство оборони Вірменії назвало нинішні бойові дії в Нагірному Карабасі найбільш серйозною ескалацією конфлікту з моменту перемир'я 1994 року.

Прем'єр-міністр Вірменії Овік Абраамян скликав термінову нараду з приводу «безпрецедентних великомасштабних бойових дій з противником», заявили в уряді Вірменії.

«Вірменія готова вжити необхідних заходів для стабілізації ситуації», – сказав Абрамян.

Водночас президент Вірменії Серж Сарґсян, який вирушив до США на саміт з ядерної безпеки, як очікується, має повернутися в суботу ввечері і скликати засідання Ради безпеки щодо ситуації.

Хікмет Гаджієв, представник МЗС Азербайджану, закликав міжнародне співтовариство засудити дії Вірменії.

Співголови Мінської групи ОБСЄ у суботу закликали сторони протистояння припинити вогонь і вжити всіх необхідних заходів для стабілізації ситуації. Вони також наголосили, що мирному переговорному вирішенню конфлікту немає альтернативи.

Голова європейської дипломатії Федеріка Моґеріні закликала сторони негайно припинити бойові дії і дотримуватися режиму припинення вогню.

«Сторони повинні проявляти стриманість і уникати будь-яких подальших дій або заяв, які можуть привести до ескалації», – йдется у заяві Моґеріні.

Президент Росії Володимир Путін у суботу закликав сторони конфлікту у Нагірному Карабасі до негайного припинення вогню і прояву стриманості.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG