Доступність посилання

ТОП новини
15 Листопад 2018, Київ 05:50

Законопроект: на посаду генпрокурора може претендувати особа без юридичної освіти


(©Shutterstock)

Представник президента України в парламенті, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Степан Кубів пропонує Верховній Раді внести зміни до законодавства щодо вимог до кандидата на посаду генпрокурора.

Зокрема законопроект №4379 «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань» дозволяє претендувати на посаду генпрокурора особі, яка має вищу освіту та стаж роботи у сфері права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше від 5 років.

Чинне законодавство передбачає, що на посаду генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, а також має стаж роботи в сфері права не менше від 10 років.

У пояснювальній записці йдеться, що головною метою законопроекту є «вирішення колізії у питанні підслідності досудових розслідувань, що виникла у зв’язку з набранням чинності законодавства про прокуратуру та ДБР, а також усунення процесуальних перешкод щодо здійснення спеціального досудового розслідування».

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього голови МВС України, а нині голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти.

Згодом також народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», колишній журналіст Сергій Лещенко публічно запропонував свою кандидатуру на вакантну посаду Генерального прокурора України.

11 квітня керівництво Генеральної прокуратури України, керівники регіональних і військових прокуратур регіонів країни звернулися до президента України Петра Порошенка та спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з листами, в яких закликають під час відбору кандидата на посаду генпрокурора виходити з норм, передбачених законом «Про прокуратуру». Вони висловили «глибоке занепокоєння щодо заяв окремих представників громадських організацій і деяких політиків про необхідність призначення на посаду генпрокурора людини, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури».

Відповідно до чинного законодавства, генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради президентом України.

На цю ж тему:

09.04.2016
Якщо замість Шокіна прийде «новий Шокін», ГПУ не зміниться – Сакварелідзе

«Чому Ківалов і Ко згуртувалися проти Саакашвілі й мене? Бо ми – не частина їхнього договорняка» далі

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG