Підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська ухвалила рішення про зупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Копія документа вручена представникам громадського об’єднання. Про це Наталі Поклонська повідомила у коментарі російській інформагенції ТАСС.
За її словами, таке рішення вона ухвалила «з метою недопущення порушення федерального законодавства».
«Припиняються права громадського об’єднання. Їм забороняється користуватися всіма державними і муніципальними ЗМІ, вони не можуть проводити різні публічні масові заходи, використовувати банківські вклади і взагалі проводити будь-яку роботу. Вся їхня пропаганда буде заборонена», – зазначила Поклонська.
У своєму рішенні Наталія Поклонська посилається на статті російського закону «Про протидію екстремістській діяльності».
Рішення прокуратури анексованого Криму направлене до Міністерства юстиції Росії для включення його у загальний перелік громадських і релігійних об’єднань, діяльність яких припинена на російській території.
Після анексії Росією Криму щодо активістів меджлісу кримськотатарського народу, що не прийняли відторгнення Криму від України, різко посилилися репресії, а його лідерам Рефату Чубарову і Мустафі Джемілєву був заборонений в'їзд до Криму.
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з діями російської влади, спрямованими на заборону діяльності Меджлісу. В ООН закликали Росію не допустити заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму. Євросоюз також висловив стурбованість намірами заборонити діяльність Меджлісу.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».