Доступність посилання

ТОП новини

З Ради відкликали законопроект про зміни вимог до кандидата на посаду генпрокурора


(©Shutterstock)

З Верховної Ради відкликали законопроект, яким пропонувалося внести зміни до законодавства щодо вимог до кандидата на посаду генпрокурора.

Ініціатором законопроекту №4379 «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань» був на той час представник президента України в парламенті, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Степан Кубів.

У документі пропонувалося дозволити претендувати на посаду генпрокурора особі, яка має вищу освіту та стаж роботи у сфері права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше від 5 років.

Чинне законодавство передбачає, що на посаду генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, а також має стаж роботи в сфері права не менше від 10 років.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього голови МВС України, а нині голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти.

Згодом також народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», колишній журналіст Сергій Лещенко публічно запропонував свою кандидатуру на вакантну посаду Генерального прокурора України.

11 квітня керівництво Генеральної прокуратури України, керівники регіональних і військових прокуратур регіонів країни звернулися до президента України Петра Порошенка та спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з листами, в яких закликають під час відбору кандидата на посаду генпрокурора виходити з норм, передбачених законом «Про прокуратуру». Вони висловили «глибоке занепокоєння щодо заяв окремих представників громадських організацій і деяких політиків про необхідність призначення на посаду генпрокурора людини, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури».

Відповідно до чинного законодавства, генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради президентом України.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG