Доступність посилання

ТОП новини

Суд в анексованому Криму заборонив діяльність Меджлісу


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму після перерви виніс позитивне рішення за позовом про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова, повідомляє проект Радіо Свобода, сайт Крим.Реалії.

«Позов прокурора республіки Крим до невизначеного кола осіб задовольнити. Визнати об’єднання, іменоване Меджліс кримських татар, екстремістською організацією і заборонити його діяльність», – зачитала суддя Наталія Терентьєва.

За її словами, рішення може бути оскаржене протягом місяця.

Заборону діяльності Меджлісу вже коротко прокоментував глава ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв в Facebook.

26 квітня в Криму в суді пройшли дебати сторін у справі про заборону Меджлісу.

Напередодні на засіданні суд долучив до справи рішення Наталії Поклонської про припинення роботи Меджлісу. Про своє рішення Поклонська оголосила 13 квітня.

18 квітня Мін’юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких в цій країні зупинена «в зв'язку із здійсненням ними екстремістської діяльності». Цей крок засудила Україна, низка міжнародних організацій та правозахисників.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що питання про заборону діяльності Меджлісу кримських татар на півострові є «внутрішніми російськими питанням», і Росія не має наміру прислухатися до «рекомендацій» ззовні.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

На цю ж тему:

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

XS
SM
MD
LG