Доступність посилання

ТОП новини

Антикорупційна прокуратура зацікавилася переатестацією суддів після сюжету «Схем»


Спеціалізована антикорупційна прокуратура Генеральної прокуратури України звернулася до програми «Схеми» з проханням надати відзнятий матеріал проведення співбесід суддів, які претендують на посаду судді безстроково, з метою узагальнення інформації на предмет ймовірного вчинення корупційних кримінальних правопорушень, зокрема незаконного збагачення суддями. Відповідний лист із Генпрокуратури надійшов до редакції програми.

Наприкінці березня програма «Схеми», спільний проект Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший», опублікувала репортаж про переатестацію суддів, призначених на посади указом колишнього президента Віктора Януковича.

Згідно з цими даними, щонайменше восьмеро суддів, стосовно яких Національне антикорупційне бюро України мало застереження про наявність корупційних ризиків, пройшли переатестацію і були рекомендовані Вищою кваліфікаційною комісією суддів на довічний термін суддівства. Упродовж 24-25 лютого та 9-10 березня 37 суддів пройшли співбесіди і 28 із них Вища кваліфікаційна комісія рекомендувала Верховній Раді до призначення на посаду судді довічно.

У лютому в Україні розпочалася масштабна переатестація суддів, яку мають пройти усі представники суддівського корпусу. Першими почали перевіряти суддів, які були призначені на 5 років указом Віктора Януковича і які хочуть тепер обійняти цю посаду безстроково. Вони пишуть тест на знання законів та можливості проводити засідання суду, а також з ним проводять співбесіди.

Окрім того, щодо кожного претендента на довічне суддівство складається досьє, до якого заносять як результати тестування, так і інформацію, надану різними державними органами, серед яких – Державна фіскальна служба, НАБУ, Генпрокуратура, Державна судова адміністрація та інші. Це суддівське досьє доступне лише для членів Вищої кваліфікаційної комісії і не оприлюднюється.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG