Засновник російського Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний заявляє, що Генпрокуратура Росії запросила у компаній «Аерофлот» і «Роснєфть» дані «про будь-які протиправні дії», вчинені ним. Про це Навальний повідомив 11 травня у своєму блозі.
За словами російського опозиціонера, у запиті відомства, направленому від імені заступника генпрокурора Олександра Буксмана, мовиться, що прокуратура перевіряє «інформацію, опубліковану в вітчизняних ЗМІ, про можливе порушення законодавства про протидію корупції та легалізацію коштів, отриманих протиправним шляхом».
Навальний впевнений, що аналогічні запити надійшли в усі компанії, щодо яких він займався розслідуванням корупції і захищав права міноритарних акціонерів.
Олексій Навальний називає запити Генпрокуратури Росії політично мотивованими.
Фонд боротьби з корупцією 1 грудня опублікував розслідування, автори якого звинувачують членів родини генпрокурора Росії Юрія Чайки й низку чільних працівників прокуратури у корупції і побудові бізнесу «на здирництві, «відкатах» і рейдерстві», а також у зв’язках з зі злочинними угрупованнями. На їхню думку, це було б неможливо без сприяння самого генпрокурора.
Юрій Чайка назвав це розслідування «брехливим» і заявив, що воно було «замовлене» підприємцем Вільямом Браудером, керівником фонду Hermitage Capital, який був одним із ініціаторів ухвалення у США «закону Магнітського» про особисті санкції проти корумпованих російських посадовців.
Сам бізнесмен спростував заяву генпрокурора Росії.
А Фонд боротьби з корупцією кілька разів намагався притягнути Чайку до відповідальності за сказані ним слова в різних судах, проте щоразу суди відхиляли ці позови.