Доступність посилання

ТОП новини

Віра Савченко разом з мамою вирушає до аеропорту «Бориспіль»


Віра Савченко

Сестра народного депутата Надії Савченко Віра Савченко разом з мамою Марією Савченко вирушає до аеропорту «Бориспіль» зі сподіванням зустріти Надію. Про це вона повідомила в коментарі Радіо Свобода.

«Їдемо зараз, будемо там чекати. А дізналася інформацію я ще декілька днів тому. Але це так, підтверджено-не підтверджено. Будемо сподіватися, що літак прилетить саме в Бориспіль і саме з Надією. Але, звичайно, треба чекати заяв від президента», – зазначила Савченко.

Однак, зазначила Віра Савченко, інформації щодо того, чи вилетів літак з Надією з Ростова-на-Дону до Києва у неї немає.

Адвокат російського військовослужбовця Олександра Александрова Валентин Рибін припустила, що обмін російських військовослужбовців Євгена Єрофеєва та Олександра Александрова на ув’язнену в Росії українку Надію Савченко може відбутися найближчим часом.

Адвокат засудженої в Росії народного депутата Надії Савченко Ілля Новіков нині перебуває в Ростові-на-Дону й обіцяє повідомити важливу новину протягом двох годин.

Напередодні президент України Петро Порошенко пообіцяв зробити все можливе для повернення Савченко в Україну в травні.

Перед цим, у квітні, Порошенко висловив сподівання, що йому з президентом Росії Володимиром Путіним вдалося узгодити попередній алгоритм звільнення Савченко. За словами Порошенка, рішення суду щодо російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофеєва «відкриває певні можливості для залучення механізму обміну». 23 травня це рішення суду набрало чинності.

Водночас 4 травня Федеральна служба виконання покарань Росії почала збір документів, необхідних для видачі Україні Савченко. Згодом міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що юридична процедура видачі до України Савченко припускає обмін на основі політичних переговорів.

При цьому адвокат українки Марк Фейгін припускав, що Савченко навряд чи повернеться в Україну до кінця травня.

Надію Савченко в Росії засудили до 22 років позбавлення волі, звинувативши, зокрема, у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. Українка і сторона захисту відкидають усі звинувачення. Надія Савченко декілька разів оголошувала голодування, у тому числі і сухе, вимагаючи свого звільнення й повернення в Україну.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG