Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 13:33

Путін: у відносинах Росії і ЄС немає «нерозв’язних проблем»


Володимир Путін

У відносинах Росії і Євросоюзу немає «нерозв’язних проблем», заявляє російський президент Володимир Путін. Для того, щоб повернутися на шлях партнерства, треба лише відмовитися від «ганебної логіки гри в одні ворота», «на ділі враховувати думку й інтереси один одного», написав Путін у статті для грецької газети Kathimerini напередодні свого візиту в Афіни.

Російською мовою стаття, із заголовком «Росія і Греція: співпраця на благо миру і процвітання» опублікована на сайті Кремля.

У публікації Путін зазначив, що Європа сьогодні стикається зі зростаючою конкуренцією з боку інших центрів впливу сучасного світу. У зв’язку з цим, як пише російський лідер, «очевидно, що забезпечити «старому континенту» гідне місце в нових міжнародних реаліях можна, тільки об’єднавши потенціали всіх європейських країн, в тому числі і Росії».

Відносини Росії і Європейського союзу різко погіршилися в 2014 році після анексії Криму і початку збройного конфлікту на сході України. Євросоюз запровадив санкції проти Росії, які кілька разів продовжувалися. Москва у відповідь в серпні 2014 року заборонила ввезення в країну європейської сільськогосподарської продукції. У статті Путін, зокрема, наводить дані падіння товарообігу між Росією і Грецією на 30 відсотків, в тому числі, через дії санкцій.

Лідери Євросоюзу і провідних країн ЄС неодноразово підкреслювали, що після анексії Криму і підтримки Росією сепаратистів в Україні вести справи з Москвою «так, ніби нічого не сталося», більше неможливо. Як умова часткового зняття санкцій ЄС називає виконання Москвою Мінських угод про врегулювання ситуації на сході України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG