Доступність посилання

ТОП новини

Справу щодо офшорів може розслідувати лише Генпрокуратура – Центр протидії корупції


Олена Щербан, експерт Центру протидії корупції (photo: Andriy Dubchak

Кримінальне провадження щодо офшорів має розслідувати лише Генеральна прокуратура України. Про це ефірі Радіо Свобода заявила юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

За словами експерта, якщо до правопорушення причетний президент, справа непідслідна іншим антикорупційним відомствам.

«НАБУ розслідує всіх високопосадовців держави, окрім президента. І порушити провадженняне дарма суд зобов’язав Генпрокуратуру за якимось фактом. Отже, Генпрокуратура на сьогоднішній день буде зобов’язана виконати рішення суду. Інше питання, що Генпрокуратура, як повністю підконтрольний президенту орган, якщо йдеться про порушення президента, нездатна і не буде його розслідувати», –вказала юрист.

Крім того, зазначила Щербан, в Україні нині немає правоохоронного органу, який має повноваження оголосити підозру президенту.

23 червня голова громадської організації «Антикорупційний рух», колишній голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що Печерський районний суд Києва задовольнив його скаргу на бездіяльність Генеральної прокуратури України та зобов’язав відкрити кримінальне провадження щодо офшорів.

Наливайченко нагадав, що ще в серпні 2015 року він вимагав від Генпрокуратури розпочати розслідування причетності депутатів від «Блоку Петра Порошенка» до діяльності зареєстрованої на Британських Віргінських островах офшорної компанії Intraco Management Ltd.

Він додав, що 16 травня цього року він додатково передав до Національного антикорупційного бюро, Генпрокуратури і парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції нові заяви про скоєння кримінального правопорушення, вимагаючи розслідувати діяльність ще двох пов’язаних з Intraco офшорів – Kitromi Limited та Vincenz Limited.

Він також опублікував фотокопію відповідної постанови суду від 22 червня.

У Генпрокуратурі наразі цю інформацію не коментують.

В оновленій базі «панамських паперів» міститься інформація про 469 офшорних компаній, до яких, за даними розслідувачів, мають стосунок громадяни України.

На початку червня Верховна Рада України не змогла створити тимчасову слідчу комісію щодо розслідування офшорів високопосадовців і політичної корупції в Україні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG