Доступність посилання

ТОП новини

Меркель: вибори на Донбасі зараз неможливо провести


Анґела Меркель

Канцлер Німеччини Анґела Меркель вважає, що вибори на Донбасі зараз неможливо провести з об’єктивних причин.

«Мова йде не тільки про політичні, а й про інші питання. Зараз вибори не можуть просто відбутись з об’єктивних причин, на Донбасі зараз небезпечно. Нам потрібно виробити спільні кроки щодо припинення вогню і примирення», – сказала Меркель під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, який нині перебуває з дводенним робочим візитом у Німеччині.

Президент України Петро Порошенко неодноразово заявляв, що проведення виборів на окупованих територіях Донбасу можливе лише за умови повного виконання Росією та сепаратистами Мінських угод.

Напередодні представник угруповання «ДНР» Денис Пушилін сказав, що проведення місцевих виборів на територіях, які нині контролюють сепаратисти угруповань «ДНР» і «ЛНР», до кінця цього року малоймовірне, тому що «знайти компроміс не виходить». Згодом лідер угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що бойовики можуть призначити дату місцевих виборів в односторонньому порядку, якщо закон про місцеві вибори на Донбасі Київ не ухвалить до 14 липня.

Відповідно до кількох пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках і відомих разом як мінські домовленості, на нині окупованих територіях частини Донбасу місцеві вибори мають відбутися тільки за українським законодавством і за участі міжнародних спостерігачів.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі, а також вимагають виконання Москвою Мінських угод, проте Росія ці звинувачення відкидає і заявляє, що є лише «гарантом» виконання мінських домовленостей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG