Доступність посилання

ТОП новини

Держсекретар США закликав нового голову МЗС Британії до зваженого підходу до виходу з ЄС


Боріс Джонсон вітається з працівниками МЗС, Лондон, 14 липня 2016 року

Державний секретар США Джон Керрі закликав новопризначеного міністра закордонних справ Великої Британії, колишнього мера Лондона Боріса Джонсона до поміркованого і зваженого підходу до виходу його країни з Європейського союзу.

Як повідомили в Державному департаменті, Керрі зателефонував Джонсонові, щоб привітати його з новою посадою. Обидва дійшли згоди, що особливі відносини між США і Британією залишаються важливими, як завжди, і пообіцяли співпрацювати між собою, мовиться в повідомленні.

На суперечливе призначення Джонсона відреагували й діячі інших країн.

У Німеччині голова МЗС Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав його «хитрим політиком, що зміг використати собі на користь євроскептичні настрої». Але, додав він, Джонсонові тепер доведеться взятися за цілком інші політичні завдання і зобов’язання, що далеко виходять поза тему виходу Британії з ЄС.

У Франції голова МЗС Жан-Марк Еро заявив, що його не турбує призначення Боріса Джонсона, але той «багато набрехав британському народові й тепер опинився притиснутий до стінки».

У Росії речник президента Дмитро Песков висловив сподівання, що новий британський голова МЗС притишить свою дотеперішню гостру риторику і стане більш дипломатичним у новій ролі.

Боріс Джонсон, що був одним із головних агітаторів за вихід Великої Британії з Європейського союзу, попередніми роками наробив чимало заяв, що викликали подив і гостру критику.

Президента США Барака Обаму, батько якого походив із Кенії, він назвав «частково кенійцем» і заявив, що той упереджено ставиться до Британії через «спадкову нелюбов до Британської імперії».

Гілларі Клінтон, яка свого часу вже змагалася за висування кандидатом на посаду президента від Демократичної партії США, він порівнював із «медсестрою-садисткою в дурдомі».

Мету Європейського союзу – об’єднати Європу – він порівнював зі спробами насильного «об’єднання Європи» Наполеона й Гітлера.

А щодо президентів Росії Володимира Путіна і Сирії Башара аль-Асада він нещодавно закликав у газетній статті до «співпраці з дияволом» і переговорів із обома діячами щодо врегулювання в Сирії.

Але Боріс Джонсон на своїй новій посаді не відповідатиме безпосередньо за вихід країни з Євросоюзу. Новий прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, яка обійняла посаду в середу, створила нову посаду міністра у справах виходу з ЄС і призначила на неї ще одного відомого євроскептика Дейвіда Дейвіса.

Іще один відомий євроскептик Лаям Фокс стане міністром міжнародної торгівлі.

Дотеперішнього голову МЗС Філіпа Гаммонда вона призначила міністром фінансів у своєму уряді. Його завдання теж стосуватимуться, серед іншого, узгодження критично важливих фінансових і економічних питань у процесі виходу країни з ЄС.

Тереза Мей виступала проти виходу Британії з Євросоюзу, але після референдуму, більшість учасників якого проголосувала за вихід, дала знати, що серйозно поставиться до цього волевиявлення.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG