Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 05:15

Ткачук: СБУ готова надати доступ до своїх приміщень і довести, що там не утримують людей


(©Shutterstock)

Служба безпеки України готова надати правозахисникам доступ до службових приміщень, щоб довести, що там не утримують незаконно людей – про це в коментарі Радіо Свобода сказав керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук. Він прокоментував звіт Amnesty International і Human Rights Watch, в якому організації стверджують, що мають факти тортур і незаконного утримання цивільних громадян не лише з боку проросійських бойовиків, а і з боку українських урядових сил на Донбасі.

За словами Олександра Ткачука, СБУ ознайомилась із проектом звіту за два дні до його оприлюднення. «На жаль, цього часу недостатньо, щоб уважно вивчити ці матеріали і якимось чином прореагувати у процесуальному плані – перевірити цю інформацію, підтвердити її чи спростувати», – зазначив представник СБУ.

Коментуючи звинувачення у наявності таємних ізоляторів СБУ, про що заявляється як у доповіді Amnesty International і Human Rights Watch, так і в попередній доповіді ООН, Олександр Ткачук заперечив наявність в СБУ таких місць.

«Слідчих ізоляторів у системі СБУ декілька, але діючий тільки один. Ми надали список слідчих ізоляторів до ООН, і ми готові надати повний допуск до цих підрозділів. Ми готові надати доступ і до інших приміщень СБУ, якщо будуть наполягати представники місії, щоб вони могли переконатись, що там нікого незаконно не утримують. Там просто умов немає, щоб когось утримувати: там робочі приміщення, технічні приміщення, де розташована апаратура, в тому числі, таємна, приміщення для зберігання зброї», – відповів керівник апарату голови СБУ.

Однак слідчі, за його словами, дадуть оцінку оприлюдненим матеріалам. «Вони є для нас важливим джерелом як про можливі порушення з боку українських правоохоронних органів, так і про події, які відбуваються на непідконтрольних територіях. Ми будемо дуже ретельно цю інформацію вивчати і реагувати. Якщо наші співробітники порушують права людини, вони несуть таку ж відповідальність, як посадова особа будь-якого іншого органу», – сказав він.

Раніше 21 липня міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watc оприлюднили звіт, у якому ідеться про факти тортур і незаконного утримання цивільних громадян як з боку проросійських бойовиків, так і з боку українських урядових сил. У звіті організацій зафіксовано 18 таких випадків порушення прав людини, з них 9 – з боку незаконних збройних формувань і 9 – з боку українських силовиків. Дослідження проводилось методом опитування постраждалих.

За останніми уточненими даними від СБУ, нині на окупованих територіях перебуває 108 українських заручників і ще 10 за ґратами в Росії. Сепаратисти на своїх сайтах заявляли про вимогу обміну 610 людей, однак, за словами представника України в робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко, половини цього списку «не існує».

Обмін полоненими є однією з умов Мінських угод.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG