Доступність посилання

ТОП новини

У МЗС шкодують через рішення польського Сейму і очікують реакції Верховної Ради


(©Shutterstock)

У Міністерстві закордонних справ України шкодують у зв’язку з ухваленням польським Сеймом постанови щодо визнання Волинської трагедії геноцидом і очікують реакції Верховної Ради на це рішення. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

«Ми дуже шкодуємо з приводу цього рішення. Ми говорили нашим польським колегам, що це дуже складне питання, дуже багато загинуло свого часу і українців, і поляків, і треба було більше часу, щоб наші історики могли розібратися», – сказав він.

Пристайко зазначив, що Верховна Рада України повинна відреагувати на цю постанову польського Сейму.

«Я очікую, що наші депутати, в першу чергу, мають відреагувати на цю заяву їхніх польських колег», – додав заступник міністра.

Раніше президент України Петро Порошенко і посол України в Польщі Андрій Дещиця висловили жаль у зв’язку з рішенням польського Сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом.

Порошенко вважає, що багато хто захоче використати це рішення для політичних спекуляцій.

Сейм Польщі 22 липня ухвалив постанову, якою визнав Волинську трагедію геноцидом громадян Польщі, організованим українським націоналістами. За документом, День пам’яті жертв цієї трагедії у Польщі щороку відзначатиметься 11 липня, оскільки, за даними польських істориків, 11 липня 1943 року було кульмінаційним моментом антипольських акцій на Волині.

Сейм (нижня і провідна палата парламенту) Польщі у 2013 році з нагоди 70-ї річниці Волинської трагедії відмовився визнати ті події геноцидом польського народу, однак підтримав формулювання «етнічна чистка з ознаками геноциду».

На початку червня цього року два колишні президенти України, голови українських церков і представники інтелігенції закликали поляків до примирення і встановлення спільного дня пам’яті жертв польсько-українських конфліктів. На це двісті депутатів польської владної нині партії «Право і справедливість» заявили, що поважають українську державність, але не схвалюють української історичної політики.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG