Доступність посилання

ТОП новини

ЄСПЛ відхилив скарги 3 жителів Донбасу проти України і Росії через зруйноване житло


Зруйнований будинок на Донбасі, Луганщина, грудень 2014 року

Європейський суд з прав людини вирішив відхилити скарги трьох жителів Донбасу проти України і Росії через зруйноване житло. Про це йдеться в рішенні суду, оприлюдненому 28 липня.

Зокрема, як мовиться у рішенні, один із заявників проживав з сім’єю в Ясинуватій Донецької області, 17 серпня 2014 року його будинок був зруйнований ракетним обстрілом. Заявник подав до суду фото зруйнованого будинку. Ще два заявники скаржилися в суді, що в невстановлений день їхні будинки були зруйновані внаслідок обстрілів.

«Один заявник подав лише копію свого паспорта і фотографії зруйнованого будинку. Немає доказів права власності на будинок… Другий заявник надав копію свого паспорта і копії різних звітів Організації з безпеки і співробітництва в Європі та деяких роздруківок матеріалів, виявлених в інтернеті, щодо ситуації у східній частині України. Третій заявник представив лише копію свого паспорта», – мовиться у рішенні суду.

В ЄСПЛ також додали, що є певні «виняткові обставини», коли заявники можуть наразитися на труднощі при поданні документальних доказів на підтримку своїх скарг. Але в рішенні зазначається: «Заявники не подали ніяких аргументів про причини, через які вони не представили жодних відповідних підтверджувальних документів. Вони також не поінформували суд про будь-які спроби отримання документальних доказів, що підтверджували б їхні заяви».

Суд вирішив, що скарги не були достатньо обґрунтовані.

Збройний конфлікт на сході України триває від квітня 2014 року. Влада України оголосила про проведення там антитерористичної операції проти підтримуваних Росією сепаратистів. Влада Росії неодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті, про що заявляють Україна і Захід. Москва ж визнає лише присутність російських «добровольців» на Донбасі.

За даними ООН, оприлюдненими 3 червня, від початку конфлікту на сході України у квітні 2014 року там загинули 9 371 людей, 21 523 були поранені.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG