Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 06:35

Google Maps повернув старі назви населеним пунктам у Криму


Сервіс Google Maps повернув чинні назви населених пунктів анексованого Росією Криму, які раніше були «перейменовані» на його мапах, відповідно до ухваленої Верховною Радою України постанови в рамках закону про декомунізацію – яка не набула чинності.

Старі назви відображаються як в російській, так і в українській версії сервісу.

У середині тижня картографічний сервіс Google «перейменував» низку населених пунктів Криму: Красноперекопськ – в Яни Капу, районний центр Красногвардійське – в Курман, Кіровське – в Іслям-Терек, Радянське – в Ічкі, Орджонікідзе – у Кайгадор. Призначений російським урядом голова Криму Сергій Аксьонов назвав це перейменування «потуранням русофобській істерії Києва».

12 травня Верховна Рада України ухвалила перейменувати 76 географічних назв на Кримському півострові (сіл, селищ, міст і районів), яким здебільшого повернули історичні, переважно кримськотатарські, назви. Але ця постанова ще не набула чинності: як визначено в документі, це станеться тільки «з моменту повернення тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя під загальну юрисдикцію України».

5 травня президент України Петро Порошенко підписав ухвалений раніше Верховною Радою закон «Про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки». Закон, зокрема, наказує змінити всі географічні назви, пов’язані з радянським партійним керівництвом.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG