Доступність посилання

ТОП новини

Парубій: подання щодо судді Чауса до Ради не надходило


Андрій Парубій (©Shutterstock)

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє, що подання щодо судді Дніпровського районного суду міста Києва Миколи Чауса ще не надходило.

«Я перебуваю на робочому місці і як тільки подання буде отримане, невідкладно скерую його до профільного комітету для надання відповідного висновку, який є необхідною умовою для розгляду цього питання Верховною Радою», – сказав Парубій, слова якого цитує прес-служба Ради.

У Раді зазначають, що підставою для розгляду парламентом питання щодо надання згоди на затримання та арешт судді є подання генерального прокурора України, підтримане головою Верховного Суду України.

Раніше сьогодні голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що сьогодні підписав підозру судді Чаусу.

Увечері 9 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило, що його детективи викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйона гривень). Імені судді правоохоронці тоді не вказали, але впродовж ночі кілька депутатів і громадських активістів розкрили ці дані.

Згодом керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зазначив, що викритий у хабарі суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не може бути затриманий та взятий під варту через суддівський імунітет. Заступник Холодницького Володимир Кривенко заявив, що після повідомлення про підозру САП звернеться до Верховного суду України, щоб голова ВСУ звернувся з клопотанням до Верховної Ради про зняття суддівського імунітету.

Відповідно до Конституції України, суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом.

Верховна Рада розпочинає роботу у вересні, на 6 вересня заплановане відкриття 5-ї сесії парламенту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG