Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2018, Київ 02:07

До Ради направили подання щодо згоди на арешт Чауса – САП


Микола Чаус

У Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі України повідомляють про направлення 15 серпня до парламенту подання щодо надання згоди на затримання судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса.

«Подання про надання згоди на затримання та арешт судді Чауса оперативно погоджено головою Верховного суду Ярославом Романюк і 15 серпня направлено до Верховної Ради України», – повідомили у прес-службі САП агентству «Інтерфакс-Україна».

11 серпня у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили про намір вручити повідомлення про підозру судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу за місцем його проживання.

9 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило, що його детективи викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйона гривень). Імені судді правоохоронці тоді не вказали, але впродовж ночі кілька депутатів і громадських активістів розкрили ці дані.

Згодом керівник САП Назар Холодницький зазначив, що викритий на хабарі суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не може бути затриманий та взятий під варту через суддівський імунітет. Заступник Холодницького Володимир Кривенко заявив, що після повідомлення про підозру САП звернеться до Верховного суду України, щоб голова ВСУ звернувся з клопотанням до Верховної Ради про зняття суддівського імунітету.

Відповідно до Конституції України, суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом.

Верховна Рада розпочинає роботу у вересні, на 6 вересня заплановане відкриття 5-ї сесії парламенту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG