Доступність посилання

ТОП новини

У Раді муфтіїв Росії засудили жіноче обрізання


Мінарети (ілюстраційне фото)

У Раді муфтіїв Росії засудили практику жіночого обрізання, яка досі існує у дагестанських селах.

«Можна з впевненістю сказати, що жіноче обрізання, швидше, етнічна традиція, в основному властива африканським народам, можливо, мала якісь ритуальні обґрунтування, є абсолютно чужими ісламської ідеології», – мовиться у заяві першого заступника голови Ради муфтіїв Росії Рушана Аббясова, яку цитує агентство «Інтерфакс-Релігія».

«Що стосується того, що жіноче обрізання сприяє приборкання плотської пристрасті, то це твердження не має під собою жодного доказу і залежить безпосередньо від морально-етичних орієнтирів, закладених у родині і здоровому суспільстві», – зазначив Аббясов.

Голова координаційного центру мусульман Північного Кавказу, муфтій Карачаєво-Черкесії Ісмаїл Бердиєв виступив за обрізання «всіх жінок». У коментарі російському агентству «Інтерфакс» він пояснив, що такий крок дозволив би позбутися розпусти на Землі.

«Необхідно знизити сексуальність жінок. Якби це застосовувалося до всіх жінок, це було б дуже добре. Жінки від цього не перестають народжувати. А ось розпусти було б менше», – заявив Бердиєв.

Муфтій додав, що у деяких населених пунктах у російській республіці Дагестан обрізання практикується.

Напередодні в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва» Бердиєв заявив, що жіноче обрізання не становить загрози для здоров’я і не суперечить догмам ісламу. При цьому він наголосив, що ця процедура потрібна для того, щоб «обмежити зайву енергію» жінок.

Правозахисний центр «Правовая инициатива» повідомив, що у деяких віддалених районах російського регіону Дагестан дівчаткам продовжують робити обрізання, заборонене у багатьох країнах світу. За даними центру, операції в основному проводять у поганих санітарних умовах, і вони часто призводять до серйозних проблем у дівчаток і жінок. Правозахисники закликали владу Росії вирішити питання.

За оцінками дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, близько 200 мільйонам жінок у 30 країнах світу зробили обрізання.

Термін «жіноче обрізання» застосовується до всіх процедур, що змінюють чи нівечать жіночі статеві органи без медичної причини і здійснюються з культурною, релігійною або іншою метою.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG