Доступність посилання

ТОП новини

Майже третина українців вважає Сталіна «великим вождем» – опитування


Ілюстрація
Ілюстрація

Майже третина українців – близько 30 відсотків – вважають колишнього керівника СРСР Йосипа Сталіна «великим вождем». Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

15 відсотків респондентів обрали варіант «Повністю згоден», оцінюючи запропоноване твердження «Сталiн був великим вождем». Ще 14,6 відсотка опитаних зазначили, що вони «радше згодні, ніж не згодні» з цією тезою.

Майже 28 відсотків респондентів, однак, наголосили, що вони «повністю не згодні» із запропонованим соціологами твердженням. Ще 9 відсотків сказали, що вони «радше не згодні, нiж згодні».

Близько 16 відсотків опитаних не визначилися, що вони думають на цю тему.

Опитування тривало з 4 по 19 серпня 2016 року у 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім АР Крим. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. У результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

XS
SM
MD
LG