Доступність посилання

ТОП новини

Спортивний арбітраж відхилив скаргу Росії на заборону участі в Паралімпіаді


Спортивний арбітражний суд у швейцарській Лозанні 23 серпня відхилив скаргу Росії на рішення про заборону російським спортсменам брати участь у літній Паралімпіаді, яка відбудеться в Ріо-де-Жанейро з 7 по 18 вересня.

Таким чином суд залишив у силі рішення Міжнародного паралімпійського комітету, який заборонив участь російських паралімпійців через допінговий скандал. Суд визнав, що МПК не порушував процедурних правил при ухваленні рішення, і воно відповідає обставинам.

У рішенні суду також йдеться про те, що російська сторона «не надала ніяких доказів, які б заперечили факти, на підставі яких ухвалене рішення МПК».

7 серпня Міжнародний паралімпійський комітет оголосив, що не допускає до цьогорічних Паралімпійських ігор усю команду Росії через скандали з допінгом у російському спорті.

Як заявив комітет, державна програма допінгу у спорті в Росії, існування якої було викрите останнім часом, стала «безпрецедентним нападом» на «чистих» спортсменів, що не вживають допінгу. Як заявив президент Міжнародного паралімпійського комітету Філіп Крейвен, російські паралімпійці теж є частиною тієї збанкрутілої системи. При цьому він висловив співчуття тим спортсменам, хто не вживав допінгу, але потрапив під заборону, й заявив, що іншого виходу не було.

Таким чином, до цьогорічних літніх Паралімпійських ігор у бразильському Ріо-де-Жанейро, що відбудуться там після завершення Олімпійських, 7–18 вересня, не допущені всі майже 270 російських паралімпійців.

У Росії це рішення назвали «грубим порушенням прав людини» і оскаржили його.

XS
SM
MD
LG