Доступність посилання

ТОП новини

У МЗС прийняли вірчі грамоти від посла США Йованович


Марі Йованович
Марі Йованович

Міністерство закордонних справ України повідомляє, що новопризначений посол США в Україні Марі Йованович вручила копії вірчих грамот заступникові міністра – керівнику апарату Вадимові Пристайку.

За повідомленням, заступник міністра прийняв посла 23 серпня.

Під час зустрічі сторони відзначили високий рівень відносин між двома державами і важливість їх подальшого розвитку у всіх сферах, зокрема безпеки й економіки. «Відбувся обмін думками щодо стану та перспектив Мінського процесу, а також обговорено двосторонню взаємодію у рамках ООН. Наголошено на важливості розвитку контактів між державами на вищому рівні», – йдеться в повідомленні.

Як заявили в МЗС, Марі Йованович відзначила «якісно новий» рівень відносин між США й Україною і наголосила на налаштованості Сполучених Штатів продовжувати допомагати Києву в захисті територіальної цілісності, проведенні реформ і боротьби з корупцією.

Про те, що президент США Барак Обама висунув Марі Йованович на посаду посла в Україні стало відомо 18 травня. Вона замінить на посаді Джеффрі Пайєтта, який днями поїхав з України. Пайєтта Обама висунув на посаду посла США в Греції.

У своїй дипломатичній кар’єрі Йованович працювала на посаді помічника держсекретаря і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посади посла у Вірменії (з 2008 до 2011 року) і Киргизстані (з 2005 до 2008 року).

XS
SM
MD
LG