Доступність посилання

ТОП новини

Російський адвокат Умерова прибув до Криму для переговорів про його звільнення з психлікарні


Марк Фейгін

Російський адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Марк Фейгін 28 серпня прибув до Криму.

На своїй сторінці у Facebook він зазначив, що готується до переговорів з ФСБ Росії про звільнення Умерова з психлікарні, де той наразі проходить примусову судово-психіатричну експертизу.

«Отже, я прибув до Криму і вже завтра спробую разом зі своїми колегами по захисту Ільмі Умерова витягнути його з психушки», – зазначив Фейгін.

Очікують, що 29 серпня Ільмі Умерова у психіатричній лікарні Сімферополя відвідає слідчий російської ФСБ.

Родичі Ільмі Умерова повідомляли про погіршення його стану.

У 59-річного Ільмі Умерова цукровий діабет, хвороба Паркінсона, він також переніс операцію на серці.

Євросоюз закликав Росію звільнити Умерова, який перебуває у психіатричній клініці Сімферополя, згідно з постановою підконтрольного Кремлю суду Криму.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) вимагає від російської влади негайного звільнення з психіатричної клініки Ільмі Умерова у зв’язку зі станом його здоров’я.

Російська ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Ільмі Умерова за статтею «сепаратизм» у травні 2016 року.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG