Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 05:35
Новини | Події

МЗС висловило протест проти відкриття «представницького центру «ДНР» у Чехії


(©Shutterstock)

Міністерство закордонних справ України висловило протест через відкриття «представницького центру угруповання «ДНР» в місті Острава (Чехія).

«Через підтвердження інформації про реєстрацію в чеському місті Острава місцевими органами влади «представницького центру ДНР» і проведення провокаційних публічних заходів Міністерство закордонних справ України висловило протест і вручило відповідну ноту посольству Чехії в Україні», – йдеться у заяві відомства.

МЗС вимагає вжити всіх необхідних заходів для перегляду рішення регіональної влади з фактичного відкриття «представництва» угруповання, що суперечить міжнародному праву й двостороннім українсько-чеським угодам.

Зовнішньополітичне відомство України зазначає, що інформація про діяльність окремих громадян Чехії, їхньої спроби легалізувати терористичну організацію також передана в правоохоронні органи України для надання належної правової оцінки й застосування механізмів двосторонньої правової допомоги між Україною і Чехією.

Раніше у МЗС Чехії заявили, що «ДНР» не може мати акредитоване дипломатичне представництво, оскільки Прага не визнає існування такої «республіки».

У червні донецькі сепаратисти заявляли про відкриття у Чехії «представництва «ДНР».

В Україні збройні сепаратистські угруповання «ДНР» та «ЛНР», які захопили частину Донецької і Луганської областей, визнані терористичними.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці». Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули близько 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG