Доступність посилання

ТОП новини

Росія: «Левада-центр» оскаржить внесення до реєстру «іноземних агентів»


Лев Гудков
Лев Гудков

«Левада-центр» має намір найближчим часом оскаржити у судовому порядку дії Міністерства юстиції Росії, яке внесло соціологічну організацію до реєстру «іноземних агентів». Про це йдеться в заяві директора «Левада-центру» Лева Гудкова, опублікованому на сайті центру 9 вересня.

У заяві наголошується, що сайт організації від 5 вересня, коли вона була внесена до реєстру «іноземних агентів», не працював із незалежних від неї причин, тому документ публікується тільки сьогодні.

Як заявляє Лев Гудков, ситуація, що виникла, «вкрай ускладнює» діяльність організації: мова йде не тільки про скорочення можливостей фінансування, але і про неможливість з клеймом «іноземного агента» проводити соціологічні опитування.

На думку директора «Левада-центру», схвалені в Росії навесні цього року поправки, що уточнюють поняття «політичної діяльності», дозволяють владі визнавати «іноземним агентом» фактично будь-яку організацію, яка співпрацює з іноземними партнерами. Як вважає Гудков, це загрожує Росії «консервацією наукової архаїки і деградацією». Лев Гудков не заперечує, що організація отримувала замовлення на проведення маркетингових досліджень з-за кордону, проте, за його словами, мова не йшла про фінансування соціологічних досліджень, пов’язаних з політикою.

5 вересня у Міністерстві юстиції Росії повідомили про визнання некомерційної організації «Аналітичний Центр Юрія Левади» «іноземним агентом».

Поправки до російського закону «Про некомерційні організації», згідно з якими в юридичному обігу з’явилося поняття «іноземний агент», діють від 2012 року. Вони дозволяють присвоїти статус «іноземного агента» організаціям, які займаються у Росії «політичною діяльністю» і отримують фінансування з-за кордону.

Закон передбачає, що після введення до реєстру організації повинні зареєструватися як «іноземні агенти» і надалі в офіційних відомостях про себе вказувати цей статус.

XS
SM
MD
LG