Доступність посилання

ТОП новини

У Хорватії позачергові вибори завершилися без чіткого переможця – екзит-поли


Під час голосування на одній із дільниць у столиці Загребі, 11 вересня 2016 року

У Хорватії, де відбулися другі менш ніж за рік парламентські вибори, перші результати екзит-полів дають знати, що чіткого переможця не видно.

Зокрема, за даними опитування незалежного агентства Ipsos Puls, які передало державне телебачення, лівоцентристська Народна коаліція, що об’єднує чотири партії на чолі з Соціал-демократичною партією, здобуває 58 місць зі 151, а раніше владний правий Хорватський демократичний союз – 57 місць. Іще 11 місць, за цими даними, матиме центристська партія «Мост» («Міст»), що головним чином і вирішить, яка з провідних сил зможе створити коаліцію з її участю.

Такий результат виборів, якщо він підтвердиться, може означати подальший період політичної непевності в державі, що є найновішим членом Європейського союзу.

Позачергові вибори в Хорватії призначили після того, як у червні через суперечки між учасниками розпалася урядова коаліція під проводом Хорватського демократичного союзу, що пробула при владі менш ніж півроку.

Політична криза значно вповільнила реформи, необхідні для Хорватії, щоб зрівнятися з іншими державами-членами ЄС, а також розпалила націоналістичну риторику і призвела до зростання напруженості у відносинах із сусідньою Сербією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG