Доступність посилання

ТОП новини

Штайнмаєр: треба працювати для збереження об’єднаності України


Франк-Вальтер Штайнмаєр

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявляє, що режим тиші у зоні конфлікту на сході України дає можливість просуватися вперед у виконанні Мінських угод.

«Це була, очевидно, найспокійніша ніч, яку люди у східній Україні за багато тижнів, а може, й місяців пережили. Звичайно, ще дуже рано думати, що надовго так і залишиться, …але режим тиші дає нам можливість тепер думати про інші речі, які також важливо опрацювати. Ми мусимо просунутися вперед з виконанням мінських домовленостей – понад півроку ми переживали стагнацію, яка призводить до того, що безпекова ситуація стала знову непевною», – сказав Штайнмаєр, який разом із колегою з Франції Жаном-Марком Еро 15 вересня відвідував Краматорськ і Слов’янськ на Донеччині.

За його словами, коли режиму тиші будуть дотримуватися, потрібно «докласти сил, щоб просунутися далі зі законом про амністію, законом про особливий статус, законом про місцеві вибори».

«Ми будемо, принаймні, намагатися протягом наступних днів і тижнів знайти вирішення для тих розбіжностей, які існують між Росією й Україною. Чи це нам вдасться? Це залежить здебільшого не від нас, а від готовності сторін конфлікту рухатися в напрямку виконання мінських домовленостей», – сказав голова МЗС Німеччини.

Штайнмаєр вказав на зруйнований міст, що неподалік Слов’янська, і заявив, що він «є символом того, наскільки зв’язки між Центральною Україною і Східною Україною втратилися, розірвалися».

«Через це ми присвячуємо себе відбудові цього мосту також як символу того, що життєві судини не можна втрачати. Ми мусимо працювати для великої мети – зберегти об’єднаність України, хоча ми й знаємо, як важко у цьому регіоні повернутися до нормального життя, але це наша мета, і для цього ми працюємо», – сказав голова МЗС Німеччини.

15 вересня Штайнмаєр і Еро вперше відвідують схід України після початку конфлікту у 2014 році.

14 вересня під час переговорів з представниками української влади Штайнмаєр і Еро заявили, що альтернативи мінському процесові немає. Вони нагадали українській владі про необхідність ухвалення законів про вибори на непідконтрольній частині Донбасу і так званий особливий статус. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що Росія відповідальна за все, що відбувається на Донбасі, а також що невід’ємною частиною виконання «Мінська» є звільнення всіх незаконно ув’язнених українців у Росії, Криму і на непідконтрольній частині Донбасу.

XS
SM
MD
LG