Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 10:08

Посол Британії про заборону Меджлісу: Росія мусить поважати права людини


Під час акції «Заборона Меджлісу – заборона народу» у Києві, 29 вересня 2016 року

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф висловила занепокоєння рішенням Верховного суду Росії, який підтримав заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

«Занепокоєна рішенням Верховного суду Росії, що забороняє Меджліс кримських татар у незаконно анексованому Криму. Росія зобов’язана поважати права людини», – написала Гоф у Twitter.

29 вересня Верховний суд Росії підтвердив квітневе рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму, який визнав діяльність Меджлісу «екстремістською» і ухвалив припинити його діяльність. Адвокати Меджлісу заявили, що звернуться до Європейського суду з прав людини.

У квітні після рішення про заборону діяльності Меджлісу світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу направив апеляцію до Верховного суду Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG