Доступність посилання

ТОП новини
11 травня 2021, Київ 07:17

Комісар ООН з прав людини закликає Раду безпеки обмежити право вето через Сирію


Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликає Раду безпеки вжити «екстраординарних кроків» задля припинення насилля у сирійському місті Алеппо, запровадивши ліміт на право вето.

«Рада безпеки повинна ухвалити умови щодо обмеження країнам, що мають право вето, на його застосування, коли є серйозні занепокоєння щодо вчинення воєнних злочинів, злочинів проти людяності чи геноциду», – мовиться у заяві аль-Хусейна, оприлюдненій 4 жовтня.

На думку комісара, обмеження права вето для постійних членів Ради безпеки ООН дозволить направити справи щодо ситуації у Сирії до Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Раніше вето щодо цього запроваджувала Росія, яка є ключовим союзником сирійського президента Башара аль-Асада.

У час, коли в ООН обговорили нові заходи щодо припинення вогню в Сирії, Москва і Вашингтон 3 жовтня обмінялися звинуваченнями щодо провалу їхніх дипломатичних зусиль з відновлення миру.

Вашингтон звинуватив Росію в невиконанні її зобов’язань за домовленістю про перемир’я в Сирії. Москва відповіла, що заява США про це «не може не викликати глибокого розчарування».

Перемир’я в Сирії, зокрема в місті Алеппо, про яке домовлялися Вашингтон і Москва раніше, минулого місяця було зірване. Після цього сирійські урядові війська і їхні союзники за підтримки повітряних ударів Росії почали наступ на оточену східну частину Алеппо, яку контролюють противники режиму і де живуть сотні тисяч цивільних. Цей наступ призвів до загибелі вже сотень мирних мешканців і значних руйнувань соціальних об’єктів.Попри широку міжнародну критику, і Дамаск, і Москва заявляють, що не зупинять цього наступу.

П'ятирічний конфлікт забрав життя понад 250 тисяч сирійців, біженцями чи вимушеними переселенцями стали близько половини довоєнного населення країни.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG