Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ переважно позитивно оцінили вибори в Чорногорії


Прес-конференція спостерігачів ОБСЄ, Подгориця, 17 жовтня 2016 року

Організація з безпеки і співпраці в Європі переважно позитивно оцінила парламентські вибори в Чорногорії, що відбулися в неділю, але зауважила й певні недоліки.

За даними спостерігачів ОБСЄ, вибори відбулися в конкурентному середовищі, основних свобод було загалом дотримано, але виборча кампанія характеризувалася відсутністю чіткої внутрішньополітичної альтернативи і була сповнена особистих нападок.

Засоби інформації країни засвідчили плюралізм, та їм бракувало редакційної незалежності, мовиться у звіті.

Загалом, заявили у спостережній місії, позитивні зміни порівняно з попередніми виборчими кампаніями в Чорногорії свідчать про наявність волі поліпшувати виборчий процес.

За даними майже повного підрахунку голосів, досі владна проєвропейська і прозахідна Демократична партія соціалістів на чолі з прем’єр-міністром Милом Джукановичем здобула понад 41 відсоток голосів – більш як удвічі більше, ніж її головний супротивник, проросійський «Демократичний фронт». За цими, ще неповними, даними, партія Джукановича може отримати 35 мандатів у парламенті з загалом 81 місцем і буде потребувати коаліційних союзників для формування уряду.

Ці вибори називали вирішально важливими для майбутнього курсу країни – далі в бік Заходу чи в бік Росії. Головною темою передвиборчих дискусій була зовнішньополітична: опозиція проросійського і просербського спрямування виступає проти вступу країни до НАТО і Європейського союзу.

Крім того, за словами аналітиків, нинішня передвиборча кампанія зосереджувалася не так на політичних програмах партій, як на особі Джукановича й тому, чи має він і далі керувати Чорногорією після 25 років при владі на посадах то прем’єр-міністра, то президента. Опозиція звинувачувала його в корупції, кумівстві і поганому керуванні економікою. Джуканович, зі свого боку, звинувачував Кремль у втручанні у виборчу кампанію шляхом таємного фінансування опозиційних партій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG