Доступність посилання

ТОП новини

Пєсков: симпатії росіян до «Мотороли» не відображають позицію держави


Дмитро Пєсков
Дмитро Пєсков

Підтримка росіянами одного з командирів бойовиків угруповання «ДНР» Арсенія Павлова, відомого як «Моторола», не є офіційною позицією держави, заявляє речник президента Росії Дмитро Пєсков.

«Громадська думка чутливо реагує на ті чи інші події, на роль тих чи інших людей. Це не є офіційною позицією, це не є відображенням офіційної лінії. Це атрибут вільного плюралістичного суспільства, якому хтось або імпонує, чи ні», – сказав Пєсков.

Відповідаючи на питання, чи буде Кремль підтримувати або заспокоювати збройних сепаратистів на сході України після того, як їхнє керівництво назвало вбивство «Мотороли» оголошенням війни, Пєсков заявив, що Росія має обмежений вплив на Донбасі.

«Моторола» загинув 16 жовтня під час вибуху, який стався в ліфті його будинку. Лідер угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявив, що йому відомо, хто був замовником вбивства, і що воно буде розцінене як «оголошення війни». Угруповання «ДНР» оголосило триденну жалобу через загибель «Мотороли».

Громадянин Росії Арсен Павлов приїхав на Донбас у 2014 році і очолив там незаконне збройне формування – батальйон «Спарта», яке воює у складі угруповання «ДНР». Павлов неодноразово хизувався знущаннями над захопленими в перебігу бойових дій українськими військовими і казав, що «розстріляв 15 полонених» військових ЗСУ.

Громадянин Росії Арсен Павлов («Моторола»). Окупований Донецьк, 2014 рік
Громадянин Росії Арсен Павлов («Моторола»). Окупований Донецьк, 2014 рік

Минулого року Україна звернулася до Інтерполу з проханням про оголошення росіянина у розшук, а міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала розслідувати страти, в яких зізнався «Моторола».

Більше про смерть «Мотороли»:

Життя і смерть «Мотороли»

Хто підірвав «Моторолу»? (огляд соцмереж)​

Хто такий «Моторола»?​

«Моторола» вистрелив у голову і сказав: «Я его уже вылечил» – мати загиблого «кіборга»​

«Я бачив, що робив «Моторола» – «кіборг» Юрій Сова

Політична карикатура Олексія Кустовського
Політична карикатура Олексія Кустовського

XS
SM
MD
LG