Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська тримає на контролі справи Семени і Умерова – офіс омбудсмена


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Справи захисту прав журналіста Миколи Семени і заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова перебувають на постійному контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської. Про це проекту Радіо Свобода Крим.Реалії розповів представник офісу українського омбудсмена зі зв’язків з громадськістю Михайло Чаплига.

«У зв’язку з погіршенням стану здоров’я Ільмі Умерова під час перебування у психіатричній лікарні, куди його помістили за рішенням суду, і відсутністю належної медичної допомоги, Валерія Лутковська звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханням забезпечити дотримання його права на відповідну медичну допомогу», – зазначив Чаплига.

За його словами, сприяння у здійсненні моніторингу дотримання прав Умерова та Семени надається Кримською правозахисною групою (ініціатива представників правозахисних організацій).

ФСБ Росії затримала Ільмі Умерова у Бахчисараї 12 травня. Проти нього російські силові органи в анексованому Криму порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

11 серпня Ільмі Умерову при розгляді судом в анексованому Росією Криму питання про призначення йому психіатричної експертизи стало погано. Лікарі госпіталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. У психіатричну лікарню його перевезли 18 серпня.

7 вересня Ільмі Умеров вийшов з клініки.

20 жовтня Умерову в ФСБ пред’явили для ознайомлення два висновки лінгвістичної і судово-психіатричної експертиз.

Навесні у Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Щодо автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою у закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому покидати півострів.

XS
SM
MD
LG