Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 04:25

Правозахисники засудили напад на кореспондентку Радіо Свобода у Туркменистані


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch засудила нещодавній допит у Туркменистані кореспондентки Радіо Свобода 67-річної Солтан Ачилової і подальше пограбування її невідомими нападниками.

Правозахисники назвали те, що сталося з Ачиловою, «ще однією спланованою спробою змусити критиків замовкнути».

«Журналісти повинні мати змогу працювати, не зазнаючи нападів чи затримань із боку поліції за виконання своєї роботи», – заявила 7 листопада заступник директора HRW з питань Європи і Центральної Азії Рейчел Денбер.

За даними правозахисників, на Ачилову напали невідомі, які забрали її камеру після того, як поліція допитала її щодо зйомок у супермаркеті в Ашгабаті 25 жовтня.

У грудні 2014 року декілька людей напали на Ачилову у той час, як вона робила репортаж із ринку. Нападники привели її до поліцейської відділення, де її камеру конфіскували, а знімки видалили.

У 2015 році суд у Туркменистані засудив Сапармамеда Непескулієва, який співпрацював з Радіо Свобода, до трьох років ув’язнення за сфабрикованими, яка кажуть правозахисники, звинуваченнями у зберіганні наркотиків. Того ж року влада Туркменистану змусила трьох інших кореспондентів припинити співпрацю з Радіо Свобода.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG