Доступність посилання

ТОП новини

У Молдові виборці голосують за майбутнього президента


Голосування на виборах президента у Молдові, 13 листопада 2016 року
Голосування на виборах президента у Молдові, 13 листопада 2016 року

У Молдові виборці голосують за майбутнього президента на виборах, які будуть визначати рухатиметься країна шляхом зближення з Росією або Європейським союзом.

Голосування на 1 981 виборчій дільниці Молдови почалося о 7 годині ранку за місцевим часом, є також десятки закордонних виборчих дільниць.

Колишній міністр торгівлі соціаліст Ігор Додон мав значну перевагу в першому турі голосування в жовтні, але не зміг отримати абсолютної більшості і уникнути другого туру.

Його опоненткою в голосуванні 13 листопада є Майя Санду, колишній економіст Світового банку і міністр освіти. Вона закликала до тісніших зв’язків з Євросоюзом і попередила про небезпеку надмірного зближення з Росією, яка є провідним постачальником енергії до Молдови.

Після голосування у Кишиневі Додон сказав, що він проголосував за «незалежну і суверенну» Молдову, а також проти «тих, хто хоче знищити Республіку Молдова».

«Життя в Молдові стало нестерпним, наше партнерство з Росією зруйноване, ми втратили доступ до великого ринку», – сказав він у нещодавній промові під час кампанії.

Додон прагне переглянути рух країни до європейської інтеграції, передбаченої, зокрема, історичною угодою про асоціацію, підписаною в 2014 році попри запеклий опір з боку Росії.

Голосування є першим з 1997 року, коли президент буде обраний загальнонаціональним голосуванням, а не в парламенті. Молдова, маленька країна з населенням 3,5 мільйона людей, є однією з найбідніших в Європі.

Росія має тисячі військовослужбовців, дислокованих у сепаратистському регіоні Молдови Придністров’ї в статусі «миротворців».

Опитування показують, що криза 2014 року, коли близько мільярда доларів зникли з рахунків трьох проідних банків, підірвала ентузіазм багатьох молдован щодо європейської інтеграції. Це також спонукало Європейський союз і Міжнародний валютний фонд призупинити фінансову допомогу.

Проте цього тижня МВФ схвалив кредитну програму для Молдови на суму майже 180 мільйонів доларів. У фонді вказали на економічне відновлення і зусилля уряду Молдови щодо зміцнення банківського сектора.

XS
SM
MD
LG